Loading…

Maqedonasit protestë masive kundër kërkesave të shqiptarëve (Video)

  • 01/03/2017 | 18:42

Maqedonasit protestë masive kundër kërkesave të shqiptarëve (Video)

Protestues të shumtë kanë dalë në protestë para qeverisë së Maqedonisë, por edhe në qyetete të tjera të vendit, për të kundërshtuar platformën shqiptare, për dygjuhësi, ndryshim të himnit, flamurit dhe stemës së Maqedonisë.


Protestuesit po mbajnë parulla, duke thënë se nuk lejojnë politikanët të bëjnë ndryshime kushtetuese me qëllimin e vetëm për të ardhur në pushtet, përcjellë gazetametro.net.

Sot pasdite, presidenti maqedon George Ivanov, refuzoi t’i jap mandatin për formimin e qeverisë liderit të LSDM’së Zoran Zaev i cili është dakorduar me partitë politike shqiptare për koalicion. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë