Loading…

Manhart MH7 400d është një ‘raketë’ luksoze me naftë

  • 04/02/2022 | 10:47

Manhart MH7 400d është një ‘raketë’ luksoze me naftë

Në shumë pjesë të botës, dizel është bërë një “fjalë e pistë”, por edhe në Gjermani, veturat e fuqishme me naftë konsiderohen më të mirat për udhëtime të shpeshta të gjata. Gjithashtu, ata ende po tërheqin vëmendjen e akorduesve, siç tregon projekti i ri i Manhart.


Ky i fundit ka treguar edhe një herë se çfarë mund të arrihet me një veturë të fuqizuar nga një motor modern dizel me 6 cilindra duke u fokusuar në BMW 740d xDrive, duke rimarrë njësinë e saj ECU dhe duke përmirësuar turbocharger, duke rezultuar në 405 hp dhe 790 Nm çift rrotullues.

Akorduesi gjithashtu i kushtoi vëmendje transmetimit automatik me tetë shpejtësi, në mënyrë që të mund të përballonte rritjen e çift rrotullimit. Për krahasim, standardi 740d xDrive zhvillon 320 kuaj/fuqi dhe 680 Nm çift rrotullues.

Sistemi i shkarkimit të fabrikës është ruajtur, por modifikimet mund të bëhen me kërkesë të klientit. E njëjta gjë vlen edhe për frenat.

Vetura tani është 20 deri në 30 mm më e ulët se standardi dhe i janë dhënë rrota Manhart Venturi 22 inç me goma 265/30 R22 përpara dhe 295/25 R22 të pasme. Trupi është i lyer në të zezë me shkëlqim, ndërsa kontrasti është prej ari rreth skajeve të buzëve, parakolpëve dhe dyerve të përparme dhe të pasme.

Pjesa e brendshme është pothuajse në gjendje fabrike, me përjashtim të logos në timon, që tani është Manhart, si dhe treguesve në grupin dixhital. Manhart i dha M77 400d të saj versionin me naftë të Serisë 7.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë