Loading…

Mandati i sekretarit përplas Këshillin Drejtues të UP-së me rektorin

  • 08/10/2018 | 07:20

Mandati i sekretarit përplas Këshillin Drejtues të UP-së me rektorin

Një kërkesë e rektorit të Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, drejtuar Këshillit Drejtues të UP-së për vazhdimin e mandatit të sekretarit të përgjithshëm të Universitetit, Esat Kelmendi po kundërshtohet nga anëtarët e këtij këshilli.


Kërkesën për vazhdimin e kontratës edhe për 5 vjet të Kelmendit, rektori Dema e ka drejtuar para disa ditësh, shkruan sot Koha Ditore.

Për vazhdimin e mandatit të sekretarit kanë dhënë qëndrim edhe Ministria e Administratës Publike (MAP) dhe Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës për Shërbyesit Civilë (KPMSHCK) duke e vlerësuar të ligjshëm një veprim të tillë.Këshilli Drejtues i UP-së e ka shqyrtuar të enjten kërkesën e rektorit Dema, megjithatë nuk ka marrë ndonjë vendim.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë