Loading…

Mandati i Obamës përmes fotografive, një në Kosovë

  • 12/01/2017 | 12:40

Mandati i Obamës përmes fotografive, një në Kosovë

Fotografi i presidentit amerikan në largim Barak Obama, ka publikuar albumin me fotografi të ngjarjeve më të rëndësishme gjatë gjithë mandatit të tij, ku ka përfshirë edhe një fotografi të realizuar në Kosovë.


Gazetametro.net sjellë këtë album të Pete Souza, me fotografitë më të spikatura të Obamës si president

5866758b1500002c009167ef

Obama duke dëgjuar interpretimit e një artisti për 7 vjeçarin David, që u vra në shkollë, në vitin 2012.

58627fcd1500002300915fe4Presidenti amerikan duke kërcyer nën tingujt e muzikës rock, me disa nxënës të shkollës fillore “Leckie” në Washington

586676301500002e00e9db03Kaliforni

586676aa15000023009167f4
Qifti Obama me zonjën 104 vjeçare afrikane, në Shtëpinë e Bardhë
58667aaa1900002b000e236f
14 prill, 2016 Washington

58667be11500002c00916805Obama takon Princin George në Pallatin Kensington

5866803a1900002a000e2395Vizita e familjes Biden në kampin Bondsteel në Kosovë, në fshatin Sojevë në qytetin e Ferizajt, me 17 gusht të vitit 2016

5866831c1500002300916826Obama në rolin e fotografit, duke fotografuar ish presidentin amerikan George W. Bush /gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë