Loading…

Manchester United refuzon ofertën e Barcelonës për Maguire

  • 27/06/2022 | 08:35

Manchester United refuzon ofertën e Barcelonës për Maguire

Manchester United ka refuzuar ofertën e Barcelonës për Harry Maguire.


Sipas ‘The Sun’, Barca kishte kërkuar Maguiren si pjesë të marrëveshjes për transferimin e Frenkie de Jong në ‘Old Trafford’, por ajo kërkesë është refuzuar.

Sipas të përditshmes angleze, 29 vjeçari është pjesë e planeve të trajnerit të ri të Man United, Erik ten Hag.

Qendërmbrojtësi anglez është i lidhur me ‘Djajtë e Kuq’ deri në vitin 2025 dhe ka një klauzolë largimi prej 38 milionë euro.

Mbetet të shihet nëse do të arrihet një marrëveshje përfundimtare në med klubeve për mesfushorin De Jong.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë