Loading…

Manchester ‘në hall’ me Maguire, gati të paguajë që ai të largohet nga Old Trafford

  • 01/06/2023 | 21:30

Manchester ‘në hall’ me Maguire, gati të paguajë që ai të largohet nga Old Trafford

Anglezi Harry Maguire do të presë një pagesë nga Manchester United për t’u larguar këtë verë, transmeton Gazeta Metro.


Për kapitenin e skuadrës janë gati të paguajnë një vlerë prej 11 milionë eurosh, pasi tashmë duket se durimi i United për të ka marrë fund.

Maguire ka edhe dy vite të tjera në marrëveshjen e tij prej 221,221 € në javë, duke e lënë United të paguajë një faturë pagash prej 11 milion € për ta hequr atë nga regjistrat e tyre, siç raporton Daily Mail.

Maguire ka startuar vetëm 16 nga 61 ndeshjet e United në të gjitha garat këtë sezon me trajnerin Erik ten Hag.

Ten Hag është shprehur se preferon të luajë me Lisandro Martinez, Raphael Varane, Victor Lindelof dhe Luke Shaw përpara tij në qendër të mbrojtjes./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë