Loading…

Man City nuk donte të paguante asnjë qindarkë për transferimin e Ronaldos

  • 10/09/2021 | 11:04

Man City nuk donte të paguante asnjë qindarkë për transferimin e Ronaldos

Cristiano Ronaldo ishte lidhur me një kalim te Man City.

Ronaldo ishte shumë afër të kalonte te Man City gjatë afatit kalimtar të verës, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, krejt në fund gjërat ndryshuan dhe futbollisti iu bashkua Man Utd.

Drejtori sportiv i Juventusit, Federico Cherubini në një intervistë ka pranuar se Man City nuk donte të paguante asnjë qindrakë për të nënshkruar me portugezin.

Manchester City filloi bisedimet me agjentin e 36-vjeçarit, Jorge Mendes, por nuk ishin në gjendje të arrinin një marrëveshje me gjigantët e Serie A pasi ata nuk donin të paguanin asnjë qindarkë për të nënshkruar CR7.

“Nuk ishin kushtet e duhura për ta bërë këtë marrëveshje me Man Cityn”.

“Manchester United u soll ndryshe, si një klub me traditë, ata bënë ofertën e tyre dhe nuk mund të kishte fund tjetër”.

“Ne e respektojmë Ronaldon, por unë ndaj të njëjtën pikëpamje si Presidenti ynë: Historia e Juventusit është bërë nga kampionë, trajnerë dhe drejtorë të mëdhenj, por klubi mbetet gjëja më e rëndësishme”, përfundoi Federico Cherubini.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë