Loading…

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

  • 10/06/2023 | 09:06

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Manchester City dhe Interi do të luajnë sot (e shtunë) mes vete në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve për sezonin 2022/23.


Edicioni 2022/23 i Ligës së Kampionëve do ta mbyll perden këtë mbrëmje me ndeshjen e fundit, atë finale.

Qytetarët dhe Nerazzurrët do të ndeshen mes vete në stadiumin “Ataturk Olympic” të Stambollit, me fillim nga ora 21:00.

Ekipi i Pep Guardiolës vjen në këtë ndeshje si favorit, pasi ka eliminuar klube si Bayern Munich në çerekfinale dhe Real Madrid në gjysmëfinale.

Në anën tjetër, ekipi i Simone Inzaghit ka eliminuar Benficën në çerekfinale, para së ta eliminonte në gjysmëfinale, rivalin e madh lokal, Milanin.

Të dy ekipet janë të kompletuara për këtë finale të madhe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë