Loading…

Majko konfirmon se Gruevski pranoi që shqipja të bëhet gjuhë zyrtare

  • 29/01/2017 | 17:49

Majko konfirmon se Gruevski pranoi që shqipja të bëhet gjuhë zyrtare

Pas raportimit nga mediat shqip në Maqedoni, se Gruevski ka pranuar platformën shqiptare, dhe se është arritur marrëveshje për koalicion në mes të VMRO-DPMN’së dhe BDI’së, në rrjetet sociale ka reaguar edhe ish-kryeministri shqiptar Pandeli Majko, përcjell gazetametro.net.


Deputeti socialist në Kuvendin e Shqipërisë, përmes një postimi në Twitter, ka konfirmuar lajmin se Gruevski ka pranuar që shqipja të jetë gjuhë zyrtare në Maqedoni.

“Në Maqedoni pranohet gjuha shqipe si gjuhë zyrtare. Ky është akti më i rëndësishëm pas Marrëveshjes së Ohrit”, ka shkruar Majko. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë