Loading…

Lutfi Haziri tregon pse nuk po e quan më Kurtin, Mr.Bean

  • 09/01/2020 | 21:03

Lutfi Haziri tregon pse nuk po e quan më Kurtin, Mr.Bean

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka folur rreth adresimit që ia pati bërë liderit të VV’së, Albin Kurti, duke e quajtur Mr.Bean, ku tha se kështu e ka quajtur vetëm gjatë fushatës zgjedhore, shkruan Gazeta Metro.


Këto deklarata Haziri i bëri në Rubikon ku tutje tha se më nuk është koha për adresime të tilla.

“Nuk do të thotë se e kemi harru atë që na ka thënë Kurti.  Por ne do të bëhmi partnerë koalicioni, duhet t’i kalojmë këto barriera.

Ne me politikanë komunikojmë gjatë fushatës zgjedhore, në momentin e përfundimit ato deklarata përfundojnë”, ka thënë ai.

Haziri në fund ka thënë se adresimi që mund t’ia bëj Kurtit një ditë mudn të jetë edhe ‘kryeministër’.

“Nuk i përdori adresimet kur nuk ka nevojë kur nuk është koha, adresim i tij mund të jetë Kryeministër”, tha ai në fund./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë