Loading…

Lutfi Haziri kundër Vjosa Osmanit ndërsa lavdëron këtë kanidat të mundshëm për të parin e LDK’së

  • 17/04/2018 | 20:42

Lutfi Haziri kundër Vjosa Osmanit ndërsa lavdëron këtë kanidat të mundshëm për të parin e LDK’së

Lutfi Haziri ka folur për kandidaturën e tij dhe të kolegëve për kreun e LDK-së.


Lutfi Haziri ka qëndruar gjatë në karrigen e kryetarit të Gjilanit. Por duket se ky do të jetë mandati i fundit në këtë pozitë, pasi Haziri ka plane tjera më të mëdha.

Synimi i tij është një karrige tjetër: ajo e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Haziri tashmë e ka konfirmuar se do të jetë kanddiat për kryetar të LDK-së.

Duke qenë se zgjedhjet mbahen në vitin 2019, Haziri është i rezervuar.

Kryetari i Gjilanit, Haziri në t7 ka shprehur respekt për kandidatët e tjerë të mundshëm në garën për kryetar të LDK-së.

Por, shprehet skeptik për kandidimin e deputetës, Vjosa Osmanit, gruas më të votuar në Kosovë.

Gara për të parin e LDK-së duket se do të jetë e ashpër, pasi disa figura kryesore kanë shaqur pretendimet e tyre për ta udhëhequr këtë parti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë