Loading…

Lutfi Haziri: Është arritur marrëveshje për një kandidat konsensual

  • 02/08/2019 | 21:51

Lutfi Haziri: Është arritur marrëveshje për një kandidat konsensual

Në media gjatë ditës së sotme u raportua se brenda LDK’së është arritur marrëveshja politike që do të thotë që dy pretendentët për kryetar të partisë, Agim Veliu e Lutfi Haziri, e pranojnë Isa Mustafën si kandidat konsensual për të mbetur sërish në krye të LDK-së.


Në një linjë direkte, në Debat Plus të RTV Dukagjini, Lutfi Haziri i mohoi këta zëra duke thënë se nuk ka asgjë të vërtetë në këtë drejtim.

Lutfi Haziri tha se “Niuk është e vërtetë, krejt Nka ka të vërtetë është arritja e marrëveshjes e cila formalisht do të shpallet nesër në ora 10.00. Nuk bëhet fjalë për asnjë çështje tjetër asnjë marrëveshje tjetër”, tha Haziri.

I pyetur se a është kandidat konsensual për kryetar të LDK-së, Haziri sërish u tregua i rezervuar duke mo shpërndarë informata më të detajuara.

“Unë kam qenë iniciator i marrëveshjes së madhe dhe kthimit të madh të LDK-së. Kjo marrëveshje do ta bashkoj LDK’në dhe do të dalë fituese e zgjedhjeve”, përfundon Haziri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë