Loading…

Lushtaku: Në luftë nuk kanë qenë kaq ushtarë sa tash u bënë veteranë

  • 20/08/2018 | 18:34

Lushtaku: Në luftë nuk kanë qenë kaq ushtarë sa tash u bënë veteranë

Ish-komandanti i Zonës Operative të Drenicës, Sami Lushtaku, ka folur rreth listave të fryra të veteranëve, temë kjo që u riaktualizua, pasi ish-prokurori Elez Blakaj bëri gati aktakuzën për Komisionin që vlerësoi statusin e veteranëve.


Lushtaku thotë se nuk mund të dalin 60 veteranë nga lufta, dhe këtë e dinë të gjithë.

“Të gjithë e dinë se në luftë nuk kanë qenë aq ushtarë, sa u bënë veteranë”, ka thënë Lushtaku për T7.

Pjesë e të akuzuarve sipas aktakuzës që ka lënë gati ish-prokurori, është edhe Nuredin Lushtaku, i cili për një kohë e kishte zëvendësuar si komandant Sami Lushtakun në Zonën e Drenicës.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë