Loading…

Lushtaku: Kam marrë 20 mijë vota

  • 15/06/2017 | 13:41

Lushtaku: Kam marrë 20 mijë vota

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku në zgjedhjet e 11 qershorit ka marr mbi 20 mijë vota.


‘Nga të dhënat prej terrenit, kam marrë konfirmimin se qytetarët e Kosovës ma kanë besuar votën e cila e kalon numrin e 20 mijëve”, ka thënë vetë Lushtaku.

Ai, siç thuhet, është në 5-shen e deputetëve më të votuar në PDK.

Lushtaku edhe ka falënderuar votuesit e tij, duke e konsideruar si të shenjtë besimin e dhënë nga qytetarët.

“Besimin që ma keni dhënë përmes votës, të dashur e shumë të respektuar qytetarë anekënd Kosovës, e konsideroj si mision të shenjtë dhe kam shpresë që s’do t’u zhgënjej. Nuk do të kisha fytyrë t’u dilja më para nëse do ta bëj një gjë të tillë”, ka shtuar ai./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë