Loading…

Lunacek nesër në Kosovë

  • 09/11/2016 | 16:24

Lunacek nesër në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka njoftuar se  nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe Raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunacek, do të vizitojë Kosovën të enjten.

Ajo do të vijë në Kosovë pas publikimit të Raportit të Progresit nga Komisioni Evropian.

Lunacek pritet të mbajë konferencë pasditen e së enjtes.

Komisioni Evropian  prezantoi sot raportin e përvitshëm të Progresit, ku ndër të tjerash kërkoi vullnet më të madh politik për të luftuar korrupsionin ndërsa nënvizon si shqetësim polarizimin në mes të qeverisë dhe partive opozitare.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë