Loading…

Lul Raka e mposhtë koronavirusin, flet për situatën me koronavirus në vend

  • 18/11/2020 | 18:57

Lul Raka e mposhtë koronavirusin, flet për situatën me koronavirus në vend

Mikrobiologu, Lul Raka, është shëruar nga koronavirusi, kjo është bërë e ditur në një intervistë që ai sapo e dha për televizionin publik.

Ai është rikthyer sërish në ekran për të folur për situatën epidemiologjike në vend.

Raka tha në “Imazh” se shifrat e të prekurve me koronavirus janë rritur për shkak të “motit të keq dhe hyrjes brenda, kthimi në shkolla dhe ekipi sezonal”.

Ai tha se zvogëlimi i kontaktit mes njerëzve zvogëlon shifrat me koronavirusin.

Tutje ai shtoi se numri më i madh i testimeve e rritë edhe numrin e rasteve me COVID-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë