Loading…

Loriana Kuka triumfon kundër garueses turke, kualifikohet në gjysmëfinale

  • 01/07/2022 | 13:25

Loriana Kuka triumfon kundër garueses turke, kualifikohet në gjysmëfinale

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka mposhtur në ndeshjen e saj të parë garuesen turke, Nurcan Yılmaz, transmeton Gazeta Metro.


Xhudistja nga Kosova, Loriana Kuka, në kategorinë deri në 78 kilogramë ka triumfuar kundër turkes, Nurcan Yilmaz, në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë.

Ajo tani është kualifikuar në gjysmëfinale edhe është në rrugë të mirë për të siguruar një tjetër medalje për Kosovën.

Kujtojmë që në xhudo kanë siguruar medalje të arta në kategorinë e femrave, Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu, ndërsa medalje të bronztë ka arritur garuesi, Akil Gjakova. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë