Loading…

Lojërat e rrezikshme në Kosovë: Ministria e Tregtisë dhe Industrisë merr masa të ashpra

  • 24/10/2018 | 14:03

Lojërat e rrezikshme në Kosovë: Ministria e Tregtisë dhe Industrisë merr masa të ashpra

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë pritet të marr masa ndaj lojërave të rrezikshme të tregut aziatik që kanë depërtuar edhe në Kosovë.


Këto loëra janë të vlerësuar si të rrezikshme nga inspektorati i MTI’së, transmeton gazetametro.net

Për këtë arsye, sot në Komunën e Graçanicës ka filluar asgjësimi i këtyre lojërave të rrezikshme për fëmijët.

Asgjësimi i tyre ka nisur në orën 13:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë