Loading…

Lojë për t’u duartrokitur nga Kosova: Fiton 5-1 ndaj Qipros dhe përfundon në vendin e dytë në grup

  • 27/09/2022 | 22:33

Lojë për t’u duartrokitur nga Kosova: Fiton 5-1 ndaj Qipros dhe përfundon në vendin e dytë në grup

Kosova nuk ka ditur të ndalet sonte me gola, duke i shënuar Qipros plot pesë copa, shkruan Gazeta Metro.


Kombëtarja jonë arriti që të arkëtojë 3 pikët e nevojshme sonte pa problem.

Vedat Muriqi ishte ai që shënoi dy gola sonte, ndërsa Rrudhani, Rashani e Muslija realizuan nga një gol.

Lojë të mirë pati edhe Bersant Celina që shkëlqeu në mesfushë.

Kosova e përmbyll këtë kampanjë të Nations League në vendin e dytë me 9 pikë të grumbulluara./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë