Loading…

Loja e rrjeteve sociale që po rrezikon jetën e fëmijëve, është shpërndarë edhe te nxënësit

  • 27/01/2023 | 22:59

Loja e rrjeteve sociale që po rrezikon jetën e fëmijëve, është shpërndarë edhe te nxënësit

Një lojë është bërë virale në të gjithë botën, ku disa të rinj hidhen përpjetë, dhe njëri prej tyre e pëson, duke u rrëzuar prej të tjerëve.


Madje, kjo video është shpërndarë edhe në rrjetet sociale në Kosovë, ku kanë qasje edhe fëmijët e vegjël.

Për të kuptuar rëndësinë e evitimit të këtyre lojërave, mësuesit në shkollën “Emin Duraku” në Prishtinë, janë duke vetëdijësuar nxënësit e tyre.

“Në rastin që unë kam parë këtë video, kam informuar edhe nxënësit. Kemi diskutuar për rreziqet që mund të kenë nëse e praktikojnë atë lojë” tha për RTK mësuesja Naxhije Fejzullahu.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë