Loading…

Liverpool nuk e transferoi Alaban për këtë arsye qesharake

  • 13/01/2021 | 14:20

Liverpool nuk e transferoi Alaban për këtë arsye qesharake

Liverpooli ishte një ndër kandidatët e interesuar për yllin e Bayern Munichut, David Alaba.


Austriaku është i lidhur me largimin nga “Allianz Arena” sepse ka refuzuar rinovimin e kontratës, që i skadon në qershorin e këtij viti, transmeton lajmi.net.

Një ndër gjashtë klubet e mëdha që në fillim shprehen interesim për Alaba ishte edhe kampioni i Anglisë, Liverpool.

Mirëpo, tani “Reds” nuk e duan Alaba dhe sipas Independent, shkaktar është gjatësia e lojtarit.

Gjiganti anglez mendon se Alaba është shumë i vogël për të luajtur si qendërmbrojtës, ndërsa për mbrojtës të krahut janë të kënaqur me punën e Alexander-Arnold dhe Robertsonit.

Edhe kalimi i Alaba të Real Madridi kohën e fundit shihet si i pamundur, ngase mbrojtësi ka kërkuar pagë të lartë me vlerë 15 milionë euro për sezon.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë