Loading…

Liverpool nuk di të fitojë këtë sezon në Premier League, ngec edhe ndaj Crystal Palace

  • 15/08/2022 | 23:12

Liverpool nuk di të fitojë këtë sezon në Premier League, ngec edhe ndaj Crystal Palace

Liverpooli nuk ka mundur të fitojë as në ndeshjen e dytë të Premier League, këtë herë në “Anfield” përballë Crysta Palace.


Ndeshja u zhbllokua nga miqtë në minutën e 32 me sulmuesin Zaha, ndërsa pjesa e para do ëtë mbyllej pikërisht me avantazhin minimal të miqve.

Pjesën e dytë Liverpooli e nis më me insistin, por do të merrte një goditje të rëndë në minutën e 57, pasi sulmuesin Darwin Nunez do ta linin nërvat dhe do të godiste me kokë kundërshtarin duke u ndëshkuar me karton të kuq.

Djemtë e Kloop nuk dorëzohen dhe në minutën e 61 Luis Diaz shënon një super gol duke barazuar rezultatin.

Por vetëm kaq, minutat që kalonin e bënim akoma edhe të vështirë për vendasit që harxhonin me shumë energji se kundërshtari.

Rezultati përfundimtar do të mbetej 1-1.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë