Loading…

‘Listë e Zezë’ e SHBA pritet të plotësohet me zyrtarë nga Ballkani Perëndimor

  • 09/12/2022 | 22:12

‘Listë e Zezë’ e SHBA pritet të plotësohet me zyrtarë nga Ballkani Perëndimor

Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Washington D.C. pritet të zgjerojë listën e zezë me zyrtarë nga rajoni i Ballkanit Perëndimor.


Sipas shkrimeve të një pjese të mediave në Maqedoninë e Veriut, në listën e zezë të zgjeruar të Departamentit të Shtetit do të futeshin emra personash nga strukturat politike, por edhe nga sektori i drejtësisë nga rajoni.

Komisioni Kundër Korrupsionit në Maqedoninë e Veriut nuk përjashton se edhe zyrtarët nga Maqedonia e Veriut mund të gjenden në këtë listë raporton Koha.mk

“Atyre u servohen të gjitha gënjeshtra se kinse “po e luftojmë korrupsionin”, ndërsa u japin edhe informacione të gabuara, tani kanë ardhur të dëgjojnë me veshët e tyre dhe të shohin me sytë e tyre ku janë paratë.

Mendoj se tani, sot, amerikanët duhet të publikojnë një raport nëse lista do të zgjerohet, lista e zezë dhe të shohim nëse vërtet ka ndonjë nga Maqedonia”, tha Goran Trpenoski – anëtar i KSHPK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë