Loading…

Lista Serbe shpërfillin Konjufcën: Nuk mbajnë një minutë heshtje për Bob Dole

  • 06/12/2021 | 11:59

Lista Serbe shpërfillin Konjufcën: Nuk mbajnë një minutë heshtje për Bob Dole

Kuvendi i Kosovës sot ka nisur seancën me një minutë heshtje ish-senatorin amerikan Bob Dole.


Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, ka kërkuar nga deputetët që para fillimit të seancës të mbajnë një minutë heshtje në nderim të ish-senatorit i cili vdiq të dielën në SHBA.

Këtë nderim nuk e kanë bërë deputetët e Listës Serbe, të cilët kanë qenderuar të ulur, duke mos përfillur kërkesën e Konjufcës, raporton Zeri.info.

Në pamje shihet se të gjithë deputetët tjerë kanë nderuar ish-senatorin Dole, përveç atyre nga Lista Serbe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë