Loading…

Lista Serbe përjashton Petrovicin

  • 19/05/2017 | 10:55

Lista Serbe përjashton Petrovicin

Afati për dorëzimin e listave me kandidatët për deputetë skadon sot në ora 00:00, ndërsa Lista Serbe, e kryesuar nga Slavko Simic, duket se do ta përjashtojë Slobodan Petrovicin.


Gazeta serbe, Novosti shkruan se në bazë të burimeve të saj, Slobodan Petrovic, nga Partia e Pavarur Liberal, që në legjislaturën e kaluar të Kuvendit të Kosovës ishte aleate e Listës Serbe, kësaj here do të lihet jashtë, përcjellë gazetametro.net.

Përfaqësuesit politik të serbëve të Kosovës, janë përqarë, dhe ata pritet të ndahen në dy grupe. Në njërën anë Lista Serbe, që me gjasë do ta ketë përkrahjen e Beogradit zyrtar, dhe partitë tjera që do të mundohen të marrin elektoratin i cli është lodhur duke u përdorur për interesa politike të Serbisë, që i mbajnë ata në izolim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]et
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë