Loading…

Lista serbe kërkon mbështetjen e Qeverisë për Asociacionin

  • 10/02/2017 | 13:33

Lista serbe kërkon mbështetjen e Qeverisë për Asociacionin

Kryetari i Listës Srpska, Slavko Simiq, ka thënë se përfaqësuesit politikë serbë në Kosovë, duhet të jenë vendimmarrës për Marrëveshjen e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.


Simiq ka thënë për Tanjug se pret që Asociacioni të bëhet nga përfaqësuesit politikë serbë në Kosovë, dhe se pret mbështetjen e Qeverisë së Serbisë në lidhje me parimet e përcaktuara nga marrëveshja e Brukselit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë