Loading…

Lista serbe arrin në Kuvend

  • 05/09/2018 | 14:26

Lista serbe arrin në Kuvend

Disa deputetë pak para fillimit të seancës së jashtëzakonshme janë parë në hollin e Kuvendit, duke u bërë gati për t’u futur në seancë, e cila është planifikuar që të nisë në orën 14:00.


Në këtë seancë të jashtëzakonshme pritet të votohet ekipi negociator i qeverisë, i propozuar nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Seanca për votim për ekipin negociator e thirrur nga koalicioni aktual qeverisës është duke u varur totalisht nga votat e Listës Serbe.

Ndërkohë, burime të Gazetës Express bëjnë me dije se deputetet e LS janë tërhequr dhe kjo është arsyeja e vërtetë pse kjo seancë po shtyhet, duke rrezikuar dështimin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë