Loading…

“Lista e Barabartë” e Ben Blushit

  • 31/10/2016 | 20:07

“Lista e Barabartë” e Ben Blushit

Deputeti i se majtes në Shqipni i cili që një kohë është distancuar nga Partia Socialiste, ka deklaruar se partia e tij do të quhet “Lista e Barabartë, dhe ndërkohë ai ka ftuar të marten “të gjithë njerëzit e lirë” që të marrin pjesë në ceremonin hapse të kësaj partie.

“Projekti ynë fillon në 1 nëntor. Ora 18.00, Akademia e Arteve, Tiranë. Të gjithë njerëzit e lirë janë të ftuar!”, shkruan Blushi.

partia-blush

Gjithashtu deputeti Blushi i larguar edhe zyrtarisht nga Partia Socialiste ka shpalosur disa ditë më parë një nga pikat themelore të projektit të ri politik.

“Një shtet që lejon që paga minimale të jetë 700 leke në ditë është mizor dhe i pashpirt. A duhet të rritet paga minimale? Pa asnjë dyshim. Do jetë një nga ceshtjet themelore të Projektit të Ri Politik”, ka thënë Blushi.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë