Loading…

Lirohet nga burgu ish-ushtari i UÇK’së, Sabit Geci

  • 15/11/2018 | 19:32

Lirohet nga burgu ish-ushtari i UÇK’së, Sabit Geci

Eshtë liruar nga burgu ish-ushtari i UÇK’së, Sabit Geci.


Geci, nga Llausha e Skenderajt, ishte ndalur për shkak të akuzave ndaj tij për krime lufte, shkruan gazetametro.net

Lajmin për lirimin e tij e kanë konfirmuar familjarët, duke thënë se drejtësia ka triumfuar.

“Sot, pas 6 viteve u lirua nga burgu vëllau ynë Sabit GECI i cili padrejtësisht u mbajt në vuajtje te dënimit.Drejtësia edhe pse vonë, prapë triumfoi. Mirë se erdhe në mesin tonë Vëlla”, thuhet në postimin e familjarëve të Sabit Gecit.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë