Loading…

Lirohen nga spitali shtatë nga tetë pacientët që u helmuan nga tymi në Pejë

  • 25/03/2023 | 15:58

Lirohen nga spitali shtatë nga tetë pacientët që u helmuan nga tymi në Pejë

Shtatë nga tetë personat që pësuan nga tymi i zjarrit që kaploi depon e e një objekti në Pejë, janë liruar për në shtëpi pas trajtimit mjekësor.


Ata ishin helmuar nga tymi i zjarrit.

Pak më herët, Spitali i Përgjithshëm i Pejës njoftoi se janë duke u trajtuar 8 pacientë nga rasti i djegies së një objekti në Pejë.

“Pacientët janë duke u trajtuar tek Spitali ynë dhe gjendja e tyre është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë dhe janë raste kryesisht të helmuar nga tymi”, u tha në njoftimin e mëhershëm të spitalit./KK

Më të fundit
...

  • 02/06/2023 | 04:01
...

  • 02/06/2023 | 04:00
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë