Loading…

Lionel Messi e bënë edhe qenin e tij të duket budalla

  • 30/07/2018 | 16:11

Lionel Messi e bënë edhe qenin e tij të duket budalla

Evolucioni i qenit të Lionel Messi’t, Dogue de Bordeaux, ra në sy të publikut kur ai u shëndrrua nga një qenush i vogël, në një bishë gjigande në vitin 2017, transmeton gazetametro.net


Tani 12 muaj më vonë, gruaja e yllit të futbollit, Antonella Roccuzo, ka postuar një video në rrjetin social Instagram ku shihen Messi dhe qeni i tij, ku lojtari e bënë atë të rrotullohet rreth topit, ashtu siç i bënë lojtarët në fushë.

Mjaft, Lionel Messi, ky qen e ka një familje

Nëse nuk e keni parë më herët qenin e tij, atëherë do të befasoheni sepse ai është rritur shumë që kur lojtari e bleu atë.

Madje janë postuar edhe foto të qenit para dhe pas të cilat i kanë bërë të gjithë të pyesin, se me çfarë e ushqen Messi këtë kafshë.

Lojtari i cili ka fituar 5 herë Topin e Artë, ka shënuar 552 gola, 239 asiste, ka fituar 32 trofe, nëntë tituj të La ligës, së fundmi në një votim në rrjetin social Twitter është cilësuar edhe si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Në këtë votim ku kanë marrë pjesë 26 mijë përsona, lojtari ka marrë 44% të votave.

Pas Messit është rënditur Ronaldo me 36%, ndërsa Pele, Diego dhe Maradona i kanë marrë pjesën tjetër të vota. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë