Loading…

Limaj: Qeveria Kurti i ka keqpërdorur 280 milionë euro

  • 06/10/2022 | 23:31

Limaj: Qeveria Kurti i ka keqpërdorur 280 milionë euro

Kreu i Nismas, Fatmir Limaj thotë se Qeveria Kurti, është keqpërdoruese e 280 milionë eurove.


“280 milionë euro kjo Qeveri i ka keqpërdorë, në kushte normale për qekaq rrëzohet, 280 milionë euro paga dhe meditje në Kosovë për një vit janë marrë pa meritë. Nuk i thuhet mësuesit puno pa rrogë. Pagat e kryeministrit dhe ministrive që marrin paga e s’kanë bë kurrgjë”.

“Çka ke bë me Ministrinë e Tregtisë, me të Bujqësisë, cka ke bë si kryeministër. I ke 4 milionë euro shpenzime vjetore zyra e kryeministrit, për me bë video a? cka ke bë për problemet, për energjinë, asnjë investim kapital, të kanë ardhë punëtorët në punë në fabrikë e punëtorët rrinë”, tha ai në një intervistë për Periskopin.

“280 milionë euro ia kanë keqpërdorë Kosovës, është keqpërdorim”, thotë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë