Loading…

Limaj i uron mirëseardhje Haradinajt

  • 27/04/2017 | 09:55

Limaj i uron mirëseardhje Haradinajt

Gjykata e Colmarit në Francë mëngjesin e sotëm ka refuzuar kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinaj, nën akuzën se ish-kryeministri i Kosovës ka kryer krime lufte. E këtij lajmi i janë gëzuar edhe liderët politikë të Kosovës. Kreu i NISMA’s Fatmir Limaj, ka uruar lirimin e Haradinajt.


“Mirësevjen Ramush! Urime familjes dhe gjithë shqiptarëve”, ka shkruar Limaj, përcjell gazetametro.net

Për lirimin e të parit të AK’së ka uruar edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Më shumë lidhur me vendimin për lirimin e Haradinajt si dhe kur do të kthehet ai në Kosocë lexoni KËTU. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë