Loading…

Limaj: Haradinaj kryeministër, mundësi e madhe për Kosovën

  • 23/05/2017 | 18:29

Limaj: Haradinaj kryeministër, mundësi e madhe për Kosovën

Lideri i Nismës, Fatmir Limaj në takimin e përbashkët me Aleancën për Ardhëmërinë e Kosovës të Ramush Haradinajt në Gjakovë ka thënë se momenti i tanishëm është nisur para tri vitesh.


“Ne u rreshtuam së bashku për të ardhur në këtë moment që jemi sot, duke besuar fort në Ramush Haradinajn dhe në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Gjithë energjinë time këto tri vite e kam vendosur në mbështetje të Haradinajt”, deklaroi Limaj.

Limaj ka thënë se Haradinaj është mundësi e madhe Kosovën.

“Pse kryeministria dhe Ramushi kryeministër është e nevojshme për Kosovën? Sepse është një shans i madh për vendin”, ka thënë Limaj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë