Loading…

Limaj: Çfarë i thash Millosheviqit në Hagë

  • 19/11/2016 | 23:24

Limaj: Çfarë i thash Millosheviqit në Hagë

Lideri i Nismës për Kosovën, në emisionin Personale në TV Dukagjin ndër të tjera ka folur edhe për Hagën ku kishte kaluar një kohë si i akuzuar për krime të luftës.

Ai ka treguar për një moment komunikimi që ka pasur me Sllobodan Millosheviqin, sa ishin të dy në Hagë.

Limaj tha se Millosheviqi në një rast kur ky kishte pasur vizitë familjare, dhe ish presidenti serb e kishte parë, e kishte pyetur se si kishte kaluar në vizitë.

Përgjigja që Limaj thotë t’i ketë dhënë Millosheviqit, ka qenë kërkesë që ai të mos i flas më sepse nuk është i interesuar të ndërtojë komunikim me të.

“I thash mos më fol herë tjera, sepse nuk jam i interesuar të ndërtojë komunikim me ju. Ju e keni lehtë, por unë jo, sepse faji yt të gjithë jemi këtu”, ka treguar Limaj, duke shtuar se Millosheviqi ishte pajtuar për këtë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë