Loading…

Limaj: Jemi t’u kalkulu partiakisht, nëse vazhdojmë kështu..

  • 05/09/2018 | 21:38

Limaj: Jemi t’u kalkulu partiakisht, nëse vazhdojmë kështu..

Kreu i Nisma’s, Fatmir Limaj ka thënë se vetëm po mbahen tryeza dhe të gjithë po kalkulojnë partiakisht, transmeton Gazetametro.net.


Sipas tij, duke vepruar kështu do jetë vonë jo vetëm për dialog por edhe për çështje të tjera të rëndësishme të Kosovës.

Ndërkohë,  Limaj ka hedhur poshtë mundësinë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të vendoste krye më vete për një marrëveshje të mundshme me Serbinë, si rezultat i dialogut me homologun e tij, Aleksandar Vucic, në Bruksel.

“Presidenti s’ka kompetencë negociuese”, ka theksuar Limaj./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë