Loading…

Ligji për Qeverinë sjell riformatizimin (Video)

  • 10/12/2016 | 20:35

Ligji për Qeverinë sjell riformatizimin (Video)
Emërimi i personit që do të udhëheq me Ministrinë e Integrimeve do të bëhet brenda muajit dhjetor, por kjo nuk nënkupton që brenda këtij viti do të ndodh edhe riformatimi i Qeverisë.

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, nuk ka dashur të flas për emra që do të udhëheqin me Ministrinë e Integrimeve dhe Ministrinë e Mjedisit, ngase ka thënë se ende nuk është vendosur për këtë gjë.

E, këshilltari politik i kryeministrit Mustafa, Faton Abdullahu, ka thënë se është duke u punuar në Ligjin për Qeverinë i cili, sipas tij, do të ndihmojë shumë për të bërë riformatimin sa i përket zvogëlimit të numrit të dikastereve.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë