Loading…

Ligji i duhanit ka mbetur në mëshirë të njerëzve

  • 27/12/2016 | 08:30

Ligji i duhanit ka mbetur në mëshirë të njerëzve

Iniciativa MOS e DHEZ organizon konferencën e fundit për këtë vit për media lidhur me mos zbatueshmërinë e “Ligjit për Kontrollin e Duhanit”.

Qëllimi i kësaj konference është paraqitja e gjendjes së këtij sezoni, e cila është shumë shqetësuese, Ligji për Kontrollin e Duhanit, nuk po zbatohet, duke filluar nga vetë institucionet e deri tek lokalet, restaurantet dhe grupet e tjera të shoqërisë.

Më konkretisht “Ligji mbi Kontrollin e duhanit” ka mbetur në mëshirën e njerëzve me vullnet të mirë, të cilët duan ta respektojnë.

Iniciativa MOS e DHEZ gjatë tre viteve të fundit, me mbështetjen e NDI dhe USAID, ka zhvilluar aktivitete të ndryshme me qytetarë dhe insitutcionet përgjegjëse, për të ngritur vetëdijen në lidhje me pasojat negative të konsumimit të duhanit dhe për sanksionet që parasheh Ligji për Kontrollin e Duhanit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë