Loading…

Liburn Aliu fton krahun e Molliqajt që të kthehen në VV

  • 20/02/2018 | 22:25

Liburn Aliu fton krahun e Molliqajt që të kthehen në VV

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i cili është rreshtuar me grupin e liderit Albin Kurti, ka folur lidhur situatën aktuale në këtë subjekt politik, pas dorëheqjeve të disa anëtarëve të kryesisë, deputetëve dhe aktivistëve të lëvizjes.


Aliu, në misionin “Debat D” në RTV Dukagjini, tha se i ka kërkuar Dardan Molliqajt që t’i rishqyrtojnë dorëheqjet dhe të kthehen në pozitat që kishin në Lëvizjen Vetëvendosje.

“Gjithherë kemi qenë të gatshëm të afrojmë afër vetës shumë njerëz të cilët nuk janë pajtuar përpara dhe ju kemi bërë thirrje që të afrohen dhe të veprojmë bashkë. E njëjta vlen edhe për ata që dhanë dorëheqjen dhe bënë kritikën, të cilën ne e kemi marrë shumë seriozisht. Dhe konsiderojmë që ia kanë fut kot, sepse nuk është kjo arsyeja e vërtetë. Duhet të kthehen, sepse çdo kritikë që kanë bërë ata është e ndryshueshme. Për të gjitha ndryshimet, që ata kanë folë, është e mundshme të bëhen”, tha Aliu.

Ai tha se nuk do të befasohej nëse të dorëhequrit krijojnë një parti të re.

Grupi i Kurtit i kërkon sqarime Aida Dërgutit, thonë se doli kundër VV’së për Demarkacionin

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë