Loading…

Lezhë, sekuestrohen 22 kg hashash (Video)

  • 07/01/2017 | 11:18

Lezhë, sekuestrohen 22 kg hashash (Video)

Në kuadër të operacionit të koduar “Acari”, në Lezhë janë sekuestruar  22 kg lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa dhe janë arrestuar 3 shtetas  në flagrancë.


Burime nga policia bëjnë me dije se pas një punë hetimore të mirëorganizuar,  u bë i mundur realizimi me sukses i operacionit “Acari” ku u arrestuan në flagrancë  shtetasit Fatmir Gjoka , 30 vjeç, banues në Rrëshen; Alfons  Gjoka , 46 vjeç, banues në Tiranë dhe Preng Pjetri , 39 vjeç, banues në Mirditë.

Këta 3 shtetas, në aksin e vjetër rrugor Lezhë – Milot, në vendin e quajtur Pllanë , u kapen në flagrancë me automjetin e tyre tip Benz me targë DR 3609 E , ku kishin të fshehur në 4 thasë  22 kg lëndë narkotike të dyshuar kanabis – sativa e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me mjetin e tyre.  Materialet procedurale u referuan Prokurorisë Lezhë për veprën penale ” Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë