Loading…

Lewandowski: Real Madridi ishte interesuar për mua, por Barca ishte opsioni i vetëm për mua

  • 08/08/2022 | 15:22

Lewandowski: Real Madridi ishte interesuar për mua, por Barca ishte opsioni i vetëm për mua

Sulmuesi më i ri i Barcelonës, Robert Lewanowski ka folur për në lidhje me klubin e tij të ri.


Lewandowski ka thënë se në karrierën e tij, i duhej një ndryshim të ambientit.

Ndërsa ka shtuar se është duke i pëlqyer shumë ambienti tek skuadra spanjolle.

33-vjeçari ka bërë të ditur se interesim për të kanë shprehur edhe rivalët e katalunasëve, mirëpo opsioni i vetëm dhe më i dëshiruar ishte Barcelona.

“Më parë ka pasur bisedime me Real Madridin, por ato nuk çuan në asgjë, gjithmonë kam dashur të luaj në La Liga. Kur Barça erdhi tek unë, ishte opsioni i vetëm për mua, nuk isha i interesuar për ndonjë ofertë tjetër”, tha Lewandowski.

Në ndeshjen e fundit të Barcelonës ndaj Puma, polaku arriti të shënojë golin e tij të parë në minutën e 3-të të ndeshjen me fanellën e Barcelonës dhe siç shihet, ai do të shkëlqejë në sezonin e ri të La Ligës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë