Loading…

Lewandowski: Formati i ri i Ligës së Kampionëve mund ti mërzisë tifozët

  • 01/06/2021 | 16:09

Lewandowski: Formati i ri i Ligës së Kampionëve mund ti mërzisë tifozët

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski ka deklaruar se ndeshjet e shpeshta po e prishin futbollin.


Lewandowski i cili është në detyrë me Kombëtaren polake u pyet për Ligë ne Kampionëve dhe formatin e ri.

“Po harroni se ne jemi njerëz jo makineri, nuk mund të luajmë çdo ditë në nivelin më të lartë”, tha ai.

“Për futboll dhe lojtarët e rinj, kjo do të jetë një problem, të rrish në nivelin më të lartë për shumë vite, sepse tajni ose brenda dy vitesh ajo do të bëhet eksteme, sepse ka shumë ndeshje të mëdha”, shtoi ai.

“Edhe për tifozët, mendoj që shumë ndeshje do të jetë mërzitëse sepse nëse prisni më gjatë, rriten pritshmëritë sepse keni pritur gjatë për këtë gjë”, tha Lewandowski.

“Kualiteti i ndeshjeve do të ulet, nuk është e mundur të mbahet kualiteti me kaq shumë ndeshje”, përfundoi Robert Lewandowski.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë