Loading…

Lëre që e parkuan veturën në pronë private, por edhe sulmuan pronarin e saj

  • 02/02/2022 | 08:08

Lëre që e parkuan veturën në pronë private, por edhe sulmuan pronarin e saj

Një fermer britanik që përdori traktorin e tij me “pirunar” për ta përplasur një veturë të parkuar në pronën e tij, tha para gjykatësit se është i pafajshëm dhe se këtë e kishte bërë në vetëmbrojtje, pasi një grup i banditëve ia kishin thyer një gotë në fytyrë.


Robert Hooper, 57-vjeç, ia mësyu Vauxhall Astra, të cilin me “pirunar” e ngriti në ajër dhe e nxori nga prona e tij – duke e përplasur në rrugë, transmeton Telegrafi.

E pavarësisht se në videon e filmuar nga shoferi i Astras, shihet Hooper me traktor duke ngritur dhe përplasur me pas mjetin  motorik, ka insistuar se është i pafajshëm.

Në seancë ai tha se ishte sulmuar nga miqtë e pronarit të Astras i identifikuar si Elliot Johnson, të cilët ia kishin thyer në fytyrë një gotë dhe më pas insistonin t’ia shkatërronin traktorin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë