Loading…

Leonardo Di Caprio i gatshëm t’a shes rezidencën super luksoze me çmim marramendë

  • 27/05/2021 | 16:54

Leonardo Di Caprio i gatshëm t’a shes rezidencën super luksoze me çmim marramendë

Aktori, 46-vjeçar ka renditur vendndodhjen e tij në West Village dhe tërheqjen e Wellness për 8.5 milion dollarë, sipas New York Post.


Apartamenti, 3,673 metra katrorë është në ndërtesën Delos, i cili është shpallur si një nga ndërtesat e para të Wellness të New York.

DiCaprio, është gjithashtu në bordin e Delos, i përshkruar si, ‘një jo-fitimprurëse kushtuar veçorive që promovojnë mirëqenien në pasuri të paluajtshme’, me Bill Gates dhe Jeff Vinik, midis anëtarëve të tjerë të bordit.

Ndërtesa në Rrugën 66 E. 11th është quajtur, ‘ndërtesa më e shëndetshme në New York’, me vetëm gjashtë banesa në ndërtesën tetëkatëshe e ndërtuar në 1897 dhe është ndërtesa e parë e Çertifikuar në botë.

Apartamenti është në katin e plotë me tre dhoma gjumi dhe dy banjo e gjysmë, me tavane 11 metra dhe dritare 42 metra që dalin nga Rruga e 11-të.

Ndër lehtësitë kryesore të ‘Wellness’ që apartamenti ka për të ofruar janë dushet e mbushura me Vitaminë C, për të ndihmuar në eliminimin e klorit të mbetur dhe për të promovuar lëkurë dhe flokë të shëndetshëm.

Apartamenti, gjithashtu vjen me ajër dhe ujë të pastruar, aromaterapi në kanal, dysheme refleksologjike të nxehtësisë mbështetëse të qëndrimit, plus veshje anti-mikrobike në tavolina dhe dyer.

Shtëpia gjithashtu vjen me një ‘sistem ndriçimi ritëm’ dhe një ‘izolim të bazuar për zbutjen optimale të zërit’, plus dritare me xham të trefishtë.

Ekzistojnë gjithashtu ‘mbjellëse të ujitura të brendshme’ për të lejuar që pronari i ri të ‘rrit lehtë bimë brenda’.

Kuzhina vjen e pajisur me një kabinet, ‘Afrikan Anigre, kabinet me pajisje nikeli saten’.

Dashamirët e verës do të vlerësojnë frigoriferin e verës me zonë të dyfishtë ’78, së bashku me një gamë gjashtë zjarri Viking, mikrovalë dhe furrë me avull Miele, pjatalarëse Bosch dhe frigorifer / frigorifer me kombinim 36 “.

Kuzhina gjithashtu përmban një, herbarium kutia e dritares së ujitur, shtrydhëse frutash dhe perimesh për të inkurajuar ushqim dhe jetë të shëndetshme.

Dhoma e gjumit vjen me një banjo të madhe me një vaskë ngjyrosëse me shkrirje Jacuzzi me onik gri dhe dysheme gëlqerore të mprehta Crema me nxehtësi rrezatuese.

Listimi i DiCaprio vjen më pak se një javë pasi ai pagoi 7.1 milion dollarë për shtëpinë e yllit Modern Family Jesse Tyler Ferguson në zonën Los Feliz të Los Angelos.

DiCaprio, më parë kishte marrë një shtëpi të epokës së 1920 në zonën Los Feliz nga Moby në 2018 për 4.9 milion dollarë.

Shtëpia ishte më parë në pronësi të këngëtares No Doubt Gwen Stefani, e cila e bleu atë në 1998 me burrin e saj të atëhershëm Gavin Rossdale.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë