Loading…

‘Leni meritat se mezi i patëm ul krejt me një tavolinë’, Ahmeti kritikon ministrin Murati për projektin e Ngrohjes Solare

  • 26/09/2023 | 20:58

‘Leni meritat se mezi i patëm ul krejt me një tavolinë’, Ahmeti kritikon ministrin Murati për projektin e Ngrohjes Solare

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kritikuar ish bashkpartiakun e tij, tashmë ministër i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Muratin, për projektin e Ngrohjes Solare, shkruan Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Facebook, Ahmeti ka shkruar se ministri Murati është mirë me fol me ministrin Aliu, se kush e ka nis këtë projekt e kush ka negociu fillimisht e kush i ka bo bashkë me kryetarin e Obiliqit.

“Minister Hekuran Murati , mirë është me fol me Liburn Aliun, edhe kush e ka nis këtë projekt e kush ka negociu fillimisht e kush i ka bo bashkë KfË e EBRD e kush i ka bo bashkë kryetarin e Obiliqit e Ministrin Aliu. Tjetëe është me nënshkru financimin e tjetër me i majt 20 takime me KfË me i lut për financim e mos me hup projektin për shkak të tekeve individuale”, ka shkruar Ahmeti.

Ai tutje, ka bërë me dije se ti lënë meritata, e këtë detyrë e keni krejt me punu bashkë kush mundet me ndihmu për Prishtinë e Kosovë.

“Leni meritat se mezi i patëm ul krejt me një tavolinë e kryne projektin. Këtë detyrë e keni krejt me punu bashkë kush mundet me ndihmu për Prishtinë e Kosovë. Skam fol asnjëherë për meritat por po ja teproni”.

Postimi i tij i plotë:

Murati kritikon Përparim Ramën: Ka gënjyer për lokacionin e projektit të Ngrohjes Solare, është gënjeshtra e dytë pas Lojrave Mesdhetare

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë