Loading…

Lëndimi i punëtorëve të Bechtel- Enka: Bllokohet rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit

  • 26/10/2018 | 19:35

Lëndimi i punëtorëve të Bechtel- Enka: Bllokohet rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit

Më herët u raportua për lëndimin e tre punëtorëve të Bechtel Enkas.


Punëtorët u lënduan si pasojë e rrëzimit të vinçit, në atë që mund të konsiderohet si incident i radhës në vazhdën e incidenteve me punëtorë të kompanive të ndërtimit, ku shpeshherë janë me fatalitet, shkruan gazetametro.net

Tani, Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se është bllokuar rruga nacionale Kaçanik- Hani i Elezit.

“Me qëllim të sigurisë në komunikacion gjatë intervenimit të ekipeve përkatëse, rruga nacionale N2, që lidh Kaçanikun me Hanin e Elezit dhe pikën kufitare me Maqedoninë, do të bllokohet për një periudhë kohore prej 3 orëve”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë