Loading…

Lekaj premton 8 milionë euro investime në Deçan

  • 09/02/2018 | 13:22

Lekaj premton 8 milionë euro investime në Deçan

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj vizitoi komunën e Deçanit ku u prit nga kryetari Bashkim Ramosaj. Në këtë takimi u fol për projektet që do të financohen nga kjo ministri.


Ministri Lekaj tha se ministria të cilën ai e drejton, do ta mbështes Deçanin në projekte të cilat kanë ndikim pozitiv në jetën e qytetarit. Sipas tij Deçani do të përfitojë 8 milion euro, të cilat do të jenë për projekte lokale që i lidhin fshatrat e kësaj komune.

“U zotuam që do ta mbështesim fuqishëm në projektet lokale që kanë impakt pozitiv për zhvillimin ekonomik por edhe për zhvillimin e turizmit. Ne nënshkruam marrëveshje bashkëpunimi me komunën e Deçanit dhe u zotuam që këto projekte nuk do të stërzgjaten, do të jemi të saktë dhe me kohë në përfundimin e tyre”, tha ministri Lekaj.“Lajm i mirë për Deçanin është edhe fillimi i rrugës Deçan-Plavë që është segment i rëndësishëm i lidhjeve të korridoreve, i lidhjeve të dy shteteve, Kosovë-Mali zi. Për Deçanin po vinë ditë të mira dhe zotohemi që do të jemi mbështetës të fuqishëm në zhvillimin e Deçanit”, raporton EO.

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj tha se në takimin me ministrin Lekaj u fol për projekte të cilat ndikojnë në përmirësimin e infrastrukturës së qytetit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë