Loading…

Lekaj nuk ndalet, planifikon 1 milion e 720 mijë euro për asfaltimin e rrugëve në Skenderaj

  • 25/02/2019 | 14:04

Lekaj nuk ndalet, planifikon 1 milion e 720 mijë euro për asfaltimin e rrugëve në Skenderaj

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka shpalosur projektet infrastrukturore të planifikuara për Komunën e Skenderajt.

Sipas një postimi në llogarinë e tij Facebook, ai ka treguar se 1 milion e 660 mijë euro, në 2019-n do të shpenzohet për këto projekte.

Ndërsa me qëllim të përfundimit të tyre, për vitin e ardhshëm Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ka planifikuar 1 milion e 720 mijë euro.

Këto janë projektet e planifikuara:

Ndërtimi i rrugës Açarevë – Siqievë dhe Açarevë – Plluzhinë
Ndërtimi i rrugës Kotorr – Qubrel
Ndërtimi i rrugës Syreigan – Pemishtë
Ndërtimi i rrugës në Polac
Ndërtimi i rrugës Kuqicë – Tërnavc
Ndërtimi i rrugës Skënderaj – Vushtrri (fshati Krasmirovc)
Vazhdimi i rrugës 17 shkurti dhe rregullimi i rrugës Rezallë e Re – Rezallë e Vjetër

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë