Loading…

LeBron James rikthehet nga lëndimi, e ndihmon Lakers ta mposht San Antonio Spurs

  • 24/02/2024 | 12:27

LeBron James rikthehet nga lëndimi, e ndihmon Lakers ta mposht San Antonio Spurs

LeBron James shënoi 30 pikë në rikthimin e tij për Los Angeles Lakers në fitoren 123-118 në shtëpi ndaj San Antonio Spurs.


Denver Nuggets, kampionët në fuqi të NBA, fituan përsëri në Portland Trail Blazers ndërsa Tyrese Maxey shënoi 24 pikë ndërsa Philadelphia 76ers fitoi 104-97 ndaj Cleveland Cavaliers.

Ylli i Miami Heat, Jimmy Butler, ishte një nga katër lojtarët që u përjashtuan pas një përleshjeje gjatë fitores së tyre 106-95 kundër New Orleans Pelicans.

Butler shënoi 23 pikë përpara se të dërgohej në dhomat e zhveshjes në çerekun e katërt, së bashku me rezervistin e Miami, Thomas Bryant dhe lojtarët e Pelicans, Jose Alvarado dhe Naji Marshall.

Bam Adebayo kishte 24 pikë ndërsa Miami u përmirësua në rekord 31-25 për t’u bashkuar me Orlando Magic në krye të divizionit juglindor të Konferencës Lindore.

James shtoi nëntë asistime dhe shtatë kërcime për Lakers pasi humbi dy ndeshjet e tyre të fundit për shkak të një lëndimi, megjithëse luajti në lojën All-Star.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë