Loading…

LDK’ja ngushton Haradinajn: E mbështesim nëse kufiri është në Çakorr

  • 14/09/2017 | 19:52

LDK’ja ngushton Haradinajn: E mbështesim nëse kufiri është në Çakorr

“Do ta mbështesim marrëveshjen e re të Demarkacionit nëse vija kufitare është në Çakorr dhe Kullë”. Kështu ka deklaruar deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi.


Ai ndër të tjera ka thënë se ky qëndrim politik është marrë në koordinim me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.

“Kemi qëndrim politik. Mustafa e ka cek që do e mbështesim Haradinajn nëse vjen me atë që kufiri i Kosovës me Malin e Zi të jetë në Kullë dhe Cakorre. Sepse ai territor dihet që është i yni”, është shprehur Kelmendi për Telegrafin.

I pyetur se në qeverisjen e kaluar, nëse partia e tij LDK e ka mbështet marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi ai thotë:

“Në atë kohë s’janë pajtuar as gjysma e LDK-së. Një prej ekspertëve të LDK-së, Shpejtim Bulliqi ka arrit t’i bind kolegët e vet që kjo është e gabuar. Shpresojmë dhe besojmë që kjo të shkoj në kthimin e territoreve që po thuhet që janë të humbura”.

Ai po ashtu tha se edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka treguar që Demarkacioni është çështje e brendshme e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë